Ara
Close this search box.

Google Alışveriş Sonuçlarına Ürünlerinizi Çıkarmak


İnternetin kullanımının artması ile birlikte dijital pazarlamanın önemi de artmıştır. Ürünlerinizi internet üzerinden müşterileriniz ile buluşturmanın yani e-ticaret yaparken başarı sağlamanın en önemli yolu ise doğru reklam kampanyalarının düzenlenmesidir. Google de yapılan aramalarda sitenizin üst sıralarda çıkması ziyaretçi sayınızın artması için çok önemlidir. Google alışveriş sonuçları adı altında bir bölüm yaptığınız her aramada karşınıza çıkar. Öncelikle bunun için bir AdWords hesabınızın olması gerekmektedir. Google reklamlarında öne çıkmanın yolu doğru anahtar kelime kullanımıdır ama Google alışveriş sonuçlarında yer almak e-ticaret yapan firmalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bu nedenle de reklamın gücünü bilen firmalar e-ticaret sitelerinde olan bütün ürünlerin listesini ve bilgilerini Google’a gönderiyorlar. İsteyen kişiler bu bilgilerin otomatik olarak güncellenmesini de isteyebilirler. Daha sonrasında da Google ürünlerinizi öne çıkartıyor. AdWords hesabınızdan hedef kitlenizi, kampanya bütçenizi ve tıklama başına teklif bilgilerini girmeyi unutmamalısınız.  Google Merchant Center ürün ve firma bilgilerinizi girebileceğiniz yeni bir Google hesabıdır. Burada hesap açarak kullandığınızda ürünleriniz ve bilgileriniz Google reklamlarında etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu şekilde anahtar kelime kullanımına gerek olmadan ürünlerinizin reklamları yapılacak ve tüketiciler reklamınızı görmenin yanında firmanıza yönlendirilecektir. Merchant Center hesabı açarak Google reklamlarında ürünlerinizin ön planda çıkmasını istiyorsanız bu hesabı açtıktan sonra AdWords hesabınız ile birbirine bağlanması gerekmektedir. Bu hesaba giriş yaptıktan sonra ürünlerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Gerekli yönlendirmeler Merchant Center menüsü tarafından yapılacaktır. Bunu her defasında yapmak istemiyorsanız gerekli durumlarda güncelleme yapmak için web siteniz üzerinden bir URL belirleyerek buradan topluca yüklemeyi yapabilirsiniz. Bu ürünleri yükledikten sonra da alış veriş kampanyası düzenleyebilir ve reklamlarınızın tıklanma oranını yükselterek satışınızı arttırabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABOUT DIRECTOR
Willaim Wright

Ultricies augue sem fermentum deleniti ac odio curabitur, dolore mus corporis nisl. Class alias lorem omnis numquam ipsum.