Ara
Close this search box.

Sosyal Medyada Sattığınız Ürünlere Yer Vermek

Sosyal Medyada Sattığınız Ürünlere Yer Vermek

Sosyal medyada sattığınız ürünlere yer vermek ile satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz? Yapılan araştırmalar göstermektedir ki sosyal medyada yer alan markalar çok daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni de tüketicinin sosyal medyada gördüğü ürünleri daha güvenilir bulmaktadır. Sosyal medya insanların her gün en az birkaç saatlerini geçirdikleri bir mecra olmuş ve bu durumda insanların alışkanlıklarının değişmesini sağlamıştır. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ise insanların dikkatini çekmektedir. Marka olarak tanınma oranınızı arttırmak ve hedef kitleniz ile iletişim kurmanın en çok tercih edilen yolu artık sosyal medya olmuştur.

Sosyal medyada ürünlerinize yer vermek istediğinizde buna uygun dikkat çekici içerikler hazırlamalı ve paylaşım yapmalısınız. Bu paylaşımlar tüketicilerin dikkatini çekmeyi başaracaktır. Bu paylaşımların belli bir takvimde yapılması ise başarılı olunması için gereklidir. Hedef kitlenin sosyal medyayı hangi saatlerde kullandığının tespit edilmesi ve onlara yönelik olan paylaşımların da bu saatte yapılması ilgilerini çekmeyi başaracaktır. Paylaşımlarınızı yaparken hangi sosyal paylaşım sitesi için hazırlandığı önemlidir. Ürünlerinizi İnstagram da paylaşacaksanız resim ağırlıklı bir paylaşım hazırlamanız gerekmektedir. Facebook için hazırlıyorsanız daha fazla ayrıntıya yer verebilirsiniz. Aynı içeriği birkaç kez üst üste paylaşabilirsiniz ama başlığını değiştirmeniz de fayda olacak hedef kitleniz yeni bir içerik olarak inceleme ihtiyacı duyacak ve ilgisini çekecektir.

Paylaşımların hedef kitlenizin ne kadar ilgisini çekmeyi başardığını yapacağınız araştırma ile öğrenebilir ve nasıl içeriklerin ve hangi ürünlerin daha çok ilgi çektiğini tespit ederek çalışmalarınızı bu yöne kanalize edebiliriniz. Bu çalışmaları yapmak için uzun bir zaman harcamanın yanında sürekli takip etmek gerektiği ve pek çok markanın bunu yapmak için yeterli kadrosu olmadığı için günümüzde sosyal medya ajansları ve dijital reklam ajansları hizmet vermeye başlamışlar ve markaların sosyal pazarlamasını üstlenmişlerdir.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABOUT DIRECTOR
Willaim Wright

Ultricies augue sem fermentum deleniti ac odio curabitur, dolore mus corporis nisl. Class alias lorem omnis numquam ipsum.