Ara
Close this search box.

Sosyal Medyadan E-ticaret Sitenize Yönlendirme Yapmak

E-ticaret sitelerinin daha fazla ziyaretçi almaları iş hacimlerinin gelişmesini sağlamaktadır. Bunun için de günümüzde sosyal medya yönlendirmeleri çok önemli bir hal almıştır. Bunun nedeni de internete giren kişilerin en çok sosyal medya hesaplarını kullanıyor olmalarıdır. Buradan ulaşılacak hedef kitleye yapılacak yönlendirme e-ticaret sitesinin ziyaretçi trafiğini arttıracaktır. Sosyal medyadan e-ticaret sitenize yönlendirmeyi yapmak için yapabileceğiniz çeşitli çalışmalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi sosyal medyada yayınlamak üzere içerikler hazırlamalısınız. Bu içeriği de belli bir takvime bağlamalı ve hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve canlı tutacak şekilde paylaşım yapmalısınız.

Bu içerikleri bir değil birkaç kez paylaşmanız sosyal medyada paylaşım hızının çok fazla olması ile paylaşımınızın gözden kaçabilme ihtimaline karşı alınacak önemli bir yöntemdir. Her gün birkaç kez içerik paylaşılması oldukça etkili olacaktır. Aynı paylaşımı tekrar kullanırken başlığını değiştirmeyi unutmayın. Paylaşımlarınızı hedef kitlenizin hangi saatlerde sosyal medyayı kullandığını araştırarak doğru saatte paylaşmaya özen göstermelisiniz. Her sosyal paylaşım sitesinin özellikleri farklıdır bunu bilerek paylaşımlarınızı optimize etmeyi unutmayın. Örneğin içeriğinizi Fecebook da paylaşırken daha ayrıntılı bilgi verebilirsiniz ama İnstagram da yapılan paylaşımlarda resim çok daha etkilidir. Twiter ise 140 karakter sınırlaması gerektirdiği için buna göre ayarlama yapmalısınız.

Güncel olayları takip ederek bu olaylar ile ilgili hedef kitlenizi etkileyecek paylaşımlar hazırlayın. Paylaşımlarınızın etkisini ölçecek araştırmalar yapmalısınız. Bütün bunları yapmak e-ticaret siteleri için oldukça etkili olacak ve ziyaretçi sayınızın artmasın sağlayacaktır. Bunları yapması için profesyonel olarak hizmet veren sosyal medya ajansları bulunmaktadır. Bu sosyal medya ajansları ile çalışmanız durumunda etkisi çok daha fazla olacaktır çünkü bu ajanslar sosyal medya konusunda uzman olan bir ekip halinde hizmet vermektedir.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABOUT DIRECTOR
Willaim Wright

Ultricies augue sem fermentum deleniti ac odio curabitur, dolore mus corporis nisl. Class alias lorem omnis numquam ipsum.