Google Reklamcılığı

Google'da vereceğiniz çevrim içi reklamlarınız için buradayız!

“Hikmetli bilgi, tecrübe ile desteklenmiş ve uygulanabilir özellikler taşıyan ilimdir… Hikmet, ilim ile sanatın birleşmesidir.”

Elmalılı M. Hamdi Yazır

Google reklamcılığı çevrimiçi reklamcılığın temelini oluşturmaktadır. Sektör üzerinde çok sayıda bulabileceğiniz dijital reklam ajansı tarafından bu işlem sürdürülmektedir. Ancak başarı endeksi yanlış değerlere dayandırıldığı için Google reklamcılığı firmalarımız tarafından net olarak algılanamamaktadır. Google partners olarak sürekliliği olan reklamlarımızla 10 seneyi aşkın süredir sizlere en yüksek performans ile bu reklamlardan yararlanmanızı sağlamaktayız. Sektörünüze dair özel analizler, kullanıcı davranışları ve google reklamcılığı üzerinde uygun maliyet ile reklam yapmak için sizleri bekliyoruz.

Google Reklamcılığı Nedir?

Çevrimiçi reklamcılık olarak da adlandırılan reklam yöntemi; arama motoru olan Google üzerinde kelime bazlı, görüntülü ve satışa yönelik ürün bazlı yapılan reklam çalışmalarına verilen genel isimdir. Arama motorlarında gerçekleşen yenilikler reklam metodlarına da yansımış olup süreç içerisinde çok değişkenlik göstermişlerdir.

Arama Ağı Reklamları Nedir?

Google üzerinde kelime aramalarında reklam verme metodunun ismi Arama Ağı Reklamları’dır. Kelime belirlemesi yapıldıktan sonra eşleşme türü seçilerek, TBM (tıklama başı maliyet) yöntemlerine göre gerçekleşen reklam türüdür. Birçok ayrıntıyı içerisinde taşımaktadır. Genel olarak basit gibi görünse de doğru bütçe kullanımının zor gerçekleştiği bir reklam metodudur.

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Görüntülü Reklam Ağı, belirli ölçülerde Google Politikaları’na göre belirleyebileceğiniz içeriklere sahip görsellerin hedeflenen web sitelerinin alanlarında reklam yapması ile gerçekleşir. Maliyetlendirilmesi BGBM (bin gösterim başı maliyet) şeklinde gerçekleştirilmektedir. Doğru hedefleme ile güzel imaj çalışmaları gerçekleştirilebilmektedir.

Alışveriş Reklamları Nedir?

E-Ticaretin gelişimi arama motoru Google tarafından da yeni mecralar açmaya itmiştir. İnsanların kolay karşılaştırmalar yaparak doğru ürüne yönlendirimini amaçlayan Google, Merchants Center’i yayına açmıştır. Ülkemizde yoğun olmasa da kullanıma açılan Alışveriş Ağı Rekamları, Merchants Center’e feedler halinde aktarılan ürünlerin kontrolünün ardından reklam yayınına uygun olup olmadığı tespit ediliyor. Uygun olan ürünler ise Google Adwords eşleşmesinin ardından Adwords paneliniz üzerinden yayına açılıyor.

Google Partners Nedir?

Google tarafından sertifikalarındırılan Google reklamlarında uzman kişi yada kurum anlamını taşımaktadır. Google Partners olabilmek için belli bütçelerde reklamlar yapmak ve başarı seviyelerini yakalamak gerekmektedir.

Google Partners ile Çalışmanın Avantajı Nedir?

Google Partners rozetine sahip bir dijital ajansla çalışmak demek, hangi mecrada reklam verecekseniz verin daha önce o metodu kullanmış olan biriyle çalışacağınız anlamına gelir. Bu da size düşük maliyet ve başarılı reklam olarak dönüşüm sağlayacaktır.

Google Reklamlarımı Nasıl Takip Edebilirim?

Google’da reklam takibi yapmak çok kolaydır. Ayrı yazılımlar ve ayrı arayüzler yerine direk Adwords panelinizden reklamlarınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Play ve App Store’da uygulaması da bulunmakta olup, mobil cihazlarınızdan reklamlarınızı takip edebilirsiniz.

Hangi Kelimelere Reklam Verdiğimi Görebilir miyim?

Adwords paneliniz üzerinden tüm reklam detaylarına hakim olmak sizin elinizde. Sadece hangi kelimelere reklam verdiğinizi değil, hangi kelimeleri negatif olarak belirlediğinizi, kelimelerinizin eşleşme türlerini, maliyetlerini de paneliniz üzerinden görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Alışveriş Reklamlarının Gereksinimleri Nelerdir?

Alışveriş reklamlarında ürünlerinizin reklamlarını verebilmeniz için öncelikle bir Merchants Center’a sahip olmanız gerekir. Ardından feedler aracılığıyla ürünlerinizi buraya aktararak Google onayına sunmalısınız. Eğer Google politikalarına uygun ürünlere sahipseniz ürünleriniz onaylanacaktır. Detaylı bilgiye buraya tıklayarak sizler için hazırladığımız makalemizden erişebilirsiniz.