Ara
Close this search box.

Remarketing Reklamları (Yeniden Pazarlama Reklamları)

Remarketing Reklamları (Yeniden Pazarlama Reklamları)

Yeniden Pazarlama reklamları dijital pazarlana araçlarından birisidir. Bu reklamlar kullanıcya daha önce ziyaret ettiği e-ticaret sitesini ve ürünlerini hatırlatır ve bu şekilde kullanıcıya geri dönme ve alışveriş yapma ihtimalini arttırır. Yeniden pazarlama reklamları beş farklı lekilde kullanılır.

  • Standart Remarketing

Bir web sitesinin geçmişteki ziyaretçilerine, farklı web sitelerine ya da mobil uygulamalara göz atarken reklam gösterilmesi yöntemidir.

  • Dinamik Remarketing

E-ticaret siteleri için kullanışlı olan bu yöntem, kullanıcının geçmişte incelediği bir ürünün doğrudan reklam olarak gösterilmesi yöntemidir.

  • Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Remarketing

Bir web sitesinden ayrılan kullanıcıya, bir sonraki aramasında, ayrıldığı sitenin reklamının gösterilmesi yöntemidir.

  • Video Remarketing

Video üzerinden pazarlama yapanlar için ideal olan video remarketing, etkileşime girilen bir videonun, YouTube ya da diğer görüntülü arama ağı araçlarında tekrar gösterilmesi yöntemidir.

  • Müşteri Listesiyle Remarketing

Google Ads’in müşteri eşleştirme yöntemi sayesinde bir e-ticaret sitesinin, müşterilerin verdiği bilgilerden oluşan listeler aracılığıyla, farklı Google ürünlerinde reklam göstermesi yöntemidir.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABOUT DIRECTOR
Willaim Wright

Ultricies augue sem fermentum deleniti ac odio curabitur, dolore mus corporis nisl. Class alias lorem omnis numquam ipsum.