Ara
Close this search box.

Girişimcilik, Ajans Hayatı, Dijital Medya, Markalaşmak Gibi Konuları İçeren Diziler ve Filmler

Girişimcilik, Ajans Hayatı, Dijital Medya, Markalaşmak Gibi Konuları İçeren Diziler ve Filmler

Girişimcilik, pazarlama, ajans hayatı, dijital medya, markalaşmak gibi konuları içeren dizileri sizin için derledik:

  1. Silicon Valley

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinen dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alıyor.

  • Halt and Catch Fire

Halt and Catch Fire; 80’lerde yaşanan kişisel bilgisayar ve internet devrimi konu alan kurgusal bir dizi. Amerikan dizi kanalı AMC tarafından yayınlayanan dizinin ilk sezonu 1983 yılında Texas’daki Silicon Prairie‘deki Cardiff Electric isimli bir şirkette başlıyor.

  • Call My Agent

Paris’te bir film yıldızı ajansı patronları öldükten sonra nasıl bir yol izleyeceklerini araştırmaktadır. Ajansta çalışanların hayatını anlatan dizide gerçek hayatla ilgili problem ve kaygılar ele alınarak samimi bir atmosferde aktarılmaktadır.

  • The Newsroom

The Newsroom, bir Amerikan haber kanalı olan ACN (Atlantis Cable News) kanalında çalışan haber spikeri Will McAvoy ve ekibinin bu haber stüdyosundaki hayatlarını anlatıyor diyebiliriz kısaca. “News Night” adlı bir programı sunan Will, diğer haber programlarından çok farklı bir program sunmak istemektedir.

  • Mad Men

Mad Men, Matthew Weiner tarafından yaratılan Amerikan televizyon drama dizisi. … Dizide üst düzey reklam şirketi yöneticisi Don Draper (Jon Hamm) ve hayatındaki insanlar konu edilmektedir. Ayrıca 1960’lar Amerikası’ndan günümüze meydana gelen sosyal değişiklikler gözler önüne serilmektedir.

  • The Crazy Ones

Tek kamera ile çekilen komedi dizisinde sıra dışı yöntemleri ve tahmin edilemeyen davranışları nedeniyle –patron kendisi olmasa- kovulabilecek bir reklam dahisinin hikayesi anlatılıyor. Simon Roberts (Williams) güçlü bir ajansın sahibidir; dünyanın en büyük müşterileri ve markalarıyla çalışmaktadır. Ama onun için daha önemli olan şey kızı Sydney’in (Sarah Michelle Gellar) yanında olmasıdır. 

  • Her

Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır. … Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore’u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır.

  • The Social Network

2003 yılında bir akşam, Harvard Üniversitesi öğrencisi ve bilgisayar programcısı Mark Zuckerberg (Facebook’un kurucusu), bilgisayarının başına oturur ve yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar.

9.The Wall Street

1980’lerin iş dünyasına perde arkasının sürükleyici hikayesinin anlatıldığı filmde, hırslı ve genç bir borsacı (Charlie Sheen) Wall Street efsanesi Gordon Gekko (filmdeki performansıyla Oscar Ödülü kazanan Michael Douglas) tarafından baştan çıkarılarak yasa dışı ve son derece kazançlı bir dünyaya adım atar.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABOUT DIRECTOR
Willaim Wright

Ultricies augue sem fermentum deleniti ac odio curabitur, dolore mus corporis nisl. Class alias lorem omnis numquam ipsum.