Ara
Close this search box.

Başarılı Sosyal Medya Reklamı Nasıl Hazırlanır?

Sosyal medya bu sözü ne çok duyar oldunuz değil mi çünkü artık çok sayıda insanın sosyal medya hesapları var ve iletişimlerini de buradan yapmayı tercih etmektedirler. Dünya da sosyal medyayı en fazla kullanan ilk on ülke arasında Türkiye yer almakta ve bu gerçek de markaların sosyal medyada yer almalarının zorunluluğunu ortaya koymaktadır. Sosyal medya reklamlarını geleneksel reklam ajansları hazırlamaz çünkü sosyal medya ayrı bir platformdur ve burada reklam kampanyaları hazırlamak ayrı bir uzmanlık alanı gerektirmektedir. Bunun için de sosyal medya ajansları hizmet vermektedirler.

Tecrübelerinin ve eğitimlerinin ışığında markanın beklentilerine cevap verecek reklam kampanyaları hazırlarlar. Sosyal medya reklamlarının hazırlanmasında yaratıcılık ön plandadır. Sosyal medyan reklamı bir plan çerçevesinde yapılır. Öncelikle markanın hedef kitlesinin tespit edilmesi için gerekli çalışma yapılır. Daha sonra ise hedef kitlenin ilgi alanları tespit edilerek bu kişilerin ilgisini çekecek içerikler hazırlanır. İçeriklerin görseller ile desteklenmesi ise etkisini arttıracaktır. İçeriğin günümüzde çok önemli olduğu ve ilgi çeken içeriklerin beğenilmesi ve paylaşılması da markanın tanınma oranını arttırmaktadır. Sosyal medyada Facebook, Twiter, İnstagram gibi değişik platformlar bulunması ile bunların her biri için ayrı içerik hazırlanması gerekmektedir.

Sosyal medya reklamı hazırlanması ile markanın tanınma oranının artması markanın müşterileri ile iletişime geçmeleri sağlanmaktadır. Marka adına açılan sosyal medya hesaplarından müşterilerin görüşleri alınarak reklamın başarısı araştırılır ve eksik yönleri tamamlanır. Sosyal medya reklamlarında başarı için markanın güçlü yönlerinin ön plana çıkartılması gerekmektedir. Markanın zayıf yönlerinin güçlendirilmesi ile reklam kampanyasının başarılı olması sağlanmaktadır. Markanın daha çok tanınması ve sadık müşterilerinin olması için hazırlanacak paylaşımların müşteri ile duygusal olarak bağ kurulması şarttır.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABOUT DIRECTOR
Willaim Wright

Ultricies augue sem fermentum deleniti ac odio curabitur, dolore mus corporis nisl. Class alias lorem omnis numquam ipsum.